😎 Scrum Master

Scrum Master – стежить, щоб принципи Scrum розуміли всі учасники процесу створення продукту. На його плечах лежить відповідальність за організацію ефективної роботи команди. Він повинен вміти спілкуватися з кожним співробітником і бачити весь процес зсередини. 

🤪 Daily Scrum

Daily Scrum – так називають щоденну зустріч команди на 10-15 хвилин. На таких зустрічах учасники команди відповідають на три питання: що вони зробили вчора, що будуть робити сьогодні і з якими труднощами зіткнулися. За допомогою цього всі в курсі подій та змін. 

🌈 Scrum Board 

Scrum Board – візуальне відображення робочого процесу. Необхідно зробити стовпці з такими назвами: «to do», «on hold/blocked», «in progress», «ready for review» і «done». 

🤯 Sprint Backlog

Sprint Backlog – містить список завдань та обсяг робіт, які необхідно виконати протягом одного спринту. 

🤸🏻‍♂️ Sprint

Sprint – це цикли виконання завдань. Їх тривалість може бути від однієї до чотирьох тижнів. За цей час команда повинна створити потенційно готовий до роботи продукт, щоб користувачі могли його протестувати та поділитися враженнями. Команда сама оцінює свої сили на один спринт і формує стільки завдань, скільки зможе виконати. 

🌱 Sprint Retrospective

Sprint Retrospective – загальні збори за підсумками спринту, у ході яких команда, скрам мастер і власник продукту діляться думками про те, що було виконано добре, які були помилки та як їх не допустити в подальшому. 

😇 Product Owner

Product Owner – несе відповідальність за кінцевий результат — яким у підсумку вийде продукт. Він розуміє, для чого продукт необхідний споживачеві та яка в нього цільова аудиторія. Власник продукту знає, як і в якому напрямку працює вся команда. При цьому він не очолює процес, а лише розставляє пріоритети. 

🎉 Product Increment

Product Increment – відчутний результат роботи одного спринта. Необхідний для отримання зворотного зв’язку і планування наступних завдань щодо поліпшення продукту. 

☝️ Product Backlog

Product Backlog – це впорядкований і постійно оновлюваний список всього, що планується зробити для створення і поліпшення продукту.  

✨ Story Points

Story Points – одиниця оцінки складності виконання завдання. Це умовна величина, що дозволяє давати елементам беклога відносні ваги. Найчастіше для оцінки використовуються числа Фібоначчі (1, 2, 3, 5, 8, 13, …), що дозволяє провести оцінку досить швидко. 

Scrum Poker

♣️ Scrum Poker – швидкий і точний спосіб збору оцінок за допомогою колоди карт з числами Фібоначчі (1,2,3,5,8,13), який допомагає визначити необхідну кількість часу для реалізації завдання.  

💥Epic

Epic – одна з декількох глобальних функцій продукту. В епіку можуть міститися User Story, наприклад, пакет побажань одного користувача або список завдань для реалізації епіка. 

👀 User Story

User Story – сюжет, в яких містяться побажання користувача. 

🧩 Self-organization

Self-organization –  один з найбільш важливих організаційних моментів роботи команди, яка працює автономно і не чекає вказівок «згори». 

🏃‍♂️ Velocity

Velocity — швидкість: опціонально, але часто використовується, яка середня частина робіт з Беклога перетворилася на функціональне збільшення продукту під час спринту в scrum-команді, відстежується розробниками для використання в скрам команді.